Oscilloscope: digital; Band: ≤100MHz; Channels: 2; 28Mpts; 1Gsps
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
UPO2102CS
Manufacturer: UNI-T
Manufacturer code: UPO2102CS
Product downloads
Specification for Oscilloscope: digital; Band: ≤100MHz; Channels: 2; 28Mpts; 1Gsps
| Supply voltage | 100...240V AC |
| Number of channels | 2 |
| Interface | LAN, USB |
| Dimensions | 336x164x108mm |
| Kind of display used | color |
| Display resolution | 800x480 |
| Max. input voltage | 300V |
| Trigger | falling-edge, impulse width, negative-edge-triggered, positive-edge-triggered, rising-edge, video signal |
| Measuring instrument features | advanced math functions, automatic measurement of many parameters, mathematical functions: addition, subtraction, division, multiplication and FFT, simultaneously displays 5 measurements |
| Standard equipment | 2 oscilloscope probes, mains cable, USB cable |
| Sampling | 1Gsps |
| Type of oscilloscope | digital |