Diode: Transil array; 26.7V; 5A; unidirectional; 500W; SOT143
Multiples:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Product code:
USB50424E3/TR7
Manufacturer: MICROCHIP (MICROSEMI)
Manufacturer code: USB50424E3/TR7
Product downloads
Specification for Diode: Transil array; 26.7V; 5A; unidirectional; 500W; SOT143
| Mounting | SMD |
| Case | SOT143 |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 24V |
| Max. forward impulse current | 5A |
| Application | Ethernet |
| Type of diode | Transil array |
| Breakdown voltage | 26.7V |
| Leakage current | 1µA |