Diode: Schottky rectifying; SMD; 45V; 15A; Ufmax: 0.42V; SMPC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
V15P45S-M3/86A
Manufacturer: VISHAY
Manufacturer code: V15P45S-M3/86A
Product downloads
Specification for Diode: Schottky rectifying; SMD; 45V; 15A; Ufmax: 0.42V; SMPC
| Mounting | SMD |
| Case | SMPC |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 45V |
| Max. forward impulse current | 210A |
| Load current | 15A |
| Max. forward voltage | 0.42V |
| Type of diode | Schottky rectifying |
| Quantity in package | 1500pcs. |