Diode: Schottky rectifying
Multiples:
4500.0
Minimum quantity:
4500.0
Product code:
V1PM12-M3/H
Manufacturer: VISHAY
Manufacturer code: V1PM12-M3/H
Product downloads
Specification for Diode: Schottky rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | DO219AD |
| Max. off-state voltage | 120V |
| Max. forward impulse current | 25A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 0.87V |
| Type of diode | Schottky rectifying |
| Leakage current | 50µA |