Diode: Schottky rectifying; SMD; Case: DO219AD; reel,tape; 195pF
Multiples:
9000.0
Minimum quantity:
9000.0
Product code:
V2P6HM3/H
Manufacturer: VISHAY
Manufacturer code: V2P6HM3/H
Product downloads
Specification for Diode: Schottky rectifying; SMD; Case: DO219AD; reel,tape; 195pF
| Mounting | SMD |
| Case | DO219AD |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 60V |
| Max. forward impulse current | 30A |
| Load current | 2A |
| Max. forward voltage | 510mV |
| Application | automotive industry |
| Type of diode | Schottky rectifying |
| Leakage current | 1.5mA |