Diode: TVS
Multiples:
10000.0
Minimum quantity:
10000.0
Product code:
VBUS03N1-DD1-G3-08
Manufacturer: VISHAY
Manufacturer code: VBUS03N1-DD1-G3-08
Product downloads
Specification for Diode: TVS
| Mounting | SMD |
| Operating temperature | -55...150°C |
| Number of channels | 1 |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 3.3V |
| Max. forward impulse current | 4A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 7V |