Splice terminal: rail; 1.5÷50mm2; ways: 1; terminals: 4; grey; TS35
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
VC05-0016
Manufacturer: OUNEVA
Manufacturer code: VC05-0016
Product downloads
Specification for Splice terminal: rail; 1.5÷50mm2; ways: 1; terminals: 4; grey; TS35
| Electrical mounting | screw terminal |
| Colour | grey |
| Body material | polyamide |
| Width | 30mm |
| Height | 43mm |
| Number of ways | 1 |
| Number of terminals | 4 |
| Rated voltage | 690V |
| Mounting rail size | TS35 |
| Type of splice terminal | rail |