Splice terminal: rail; 25÷150mm2; ways: 1; terminals: 2; Width: 31mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
VC05-0030
Manufacturer: OUNEVA
Manufacturer code: VC05-0030
Product downloads
Specification for Splice terminal: rail; 25÷150mm2; ways: 1; terminals: 2; Width: 31mm
| Electrical mounting | screw terminal |
| Colour | yellow-green |
| Body material | polyamide |
| Width | 31mm |
| Height | 54mm |
| Number of ways | 1 |
| Number of terminals | 2 |
| Rated voltage | 690V |
| Mounting rail size | TS35 |
| Type of splice terminal | rail |