Splice terminal: rail; 1.5÷16mm2; ways: 1; terminals: 2; polyamide
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
VC05-0045
Manufacturer: OUNEVA
Manufacturer code: VC05-0045
Product downloads
Specification for Splice terminal: rail; 1.5÷16mm2; ways: 1; terminals: 2; polyamide
| Electrical mounting | screw terminal |
| Colour | yellow-green |
| Body material | polyamide |
| Width | 13.5mm |
| Height | 39.5mm |
| Current rating | 82A |
| Number of ways | 1 |
| Number of terminals | 2 |
| Rated voltage | 1kV |
| Mounting rail size | TS35 |
| Type of splice terminal | rail |