Splice terminal: rail; 2.5÷35mm2; ways: 1; terminals: 2; blue; TS35
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
VC05-0192
Manufacturer: OUNEVA
Manufacturer code: VC05-0192
Product downloads
Specification for Splice terminal: rail; 2.5÷35mm2; ways: 1; terminals: 2; blue; TS35
| Electrical mounting | screw terminal |
| Colour | blue |
| Body material | polyamide |
| Width | 16mm |
| Height | 40mm |
| Current rating | 135A |
| Number of ways | 1 |
| Number of terminals | 2 |
| Rated voltage | 1kV |
| Mounting rail size | TS35 |
| Type of splice terminal | rail |