Diode: TVS array
Multiples:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Product code:
VESD33A2-03S-G3-08
Manufacturer: VISHAY
Manufacturer code: VESD33A2-03S-G3-08
Specification for Diode: TVS array
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Operating temperature | -55...150°C |
| Number of channels | 2 |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 33V |
| Max. forward impulse current | 1.6A |
| Version | ESD |
| Type of diode | Transil array |