Diode: TVS
Multiples:
8000.0
Minimum quantity:
8000.0
Product code:
VESD33C1-02VHG3-08
Manufacturer: VISHAY
Manufacturer code: VESD33C1-02VHG3-08
Product downloads
Specification for Diode: TVS
| Mounting | SMD |
| Case | SOD523 |
| Operating temperature | -55...150°C |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 33V |
| Max. forward impulse current | 1.6A |
| Version | ESD |
| Application | automotive industry |
| Type of diode | transil |
| Leakage current | 100nA |
| Capacitance | 18pF |