VIPER319LDTR
Multiples:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Product code:
VIPER319LDTR
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: VIPER319LDTR
Specification for VIPER319LDTR
| Output current | 1.2A |
| Mounting | SMD |
| Case | SO16 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Power | 1W |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Topology | boost, buck, buck-boost, flyback |
| Frequency | 60kHz |
| Input voltage | 85...265V |