LED Super Flux; 7.62x7.62mm; yellow; 4000÷12200mcd; 45°; 70mA
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
VLWY9930
Manufacturer: VISHAY
Manufacturer code: VLWY9930
Product downloads
Specification for LED Super Flux; 7.62x7.62mm; yellow; 4000÷12200mcd; 45°; 70mA
| Mounting | THT |
| Dimensions | 7.62x7.62mm |
| Number of terminals | 4 |
| LED colour | yellow |
| LED lens | transparent |
| Front | convex |
| LED diameter | 3mm |
| LED current | 70mA |