Driver; low-side; 10A; 35W; Channels: 1; DPAK; Package: tube; 60V
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
VND10N06-E
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: VND10N06-E
Product downloads
Specification for Driver; low-side; 10A; 35W; Channels: 1; DPAK; Package: tube; 60V
| Output current | 10A |
| Mounting | SMD |
| Case | DPAK |
| Type of integrated circuit | driver |
| Power | 35W |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Drain-source voltage | 60V |
| On-state resistance | 300mΩ |
| Kind of integrated circuit | low-side |