Diode: Schottky rectifying
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
VS-30BQ015HM3/9AT
Manufacturer: VISHAY
Manufacturer code: VS-30BQ015HM3/9AT
Product downloads
Specification for Diode: Schottky rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | SMB |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 15V |
| Load current | 3A |
| Max. forward voltage | 0.35V |
| Application | automotive industry |
| Type of diode | Schottky rectifying |
| Quantity in package | 3500pcs. |