Single-phase bridge rectifier; Urmax:650V; If:60A; Ifsm:377A
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
VS-UFH60BA65
Manufacturer:
Manufacturer code:
Product downloads
Specification for Single-phase bridge rectifier; Urmax:650V; If:60A; Ifsm:377A
| Type of semiconductor component | single-phase bridge rectifier |
| Case | SOT227B |
| Kind of package | bulk |
| Electrical mounting | screw |
| Mechanical mounting | screw |
| Leads | M4 screws |
| Max. off-state voltage | 650V |
| Max. forward impulse current | 377A |
| Load current | 60A |