Diode: TVS
Multiples:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Product code:
VTVS8V5ASMF-M3-08-1
Manufacturer: VISHAY
Manufacturer code: VTVS8V5ASMF-M3-08
Product downloads
Specification for Diode: TVS
| Mounting | SMD |
| Case | SMF |
| Operating temperature | -55...175°C |
| Number of channels | 1 |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 8.5V |
| Version | ESD |
| Application | universal |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 9.5V |
| Leakage current | 100nA |