Fan: AC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
W2D250-CH02-01
Manufacturer: EBM-PAPST
Manufacturer code: W2D250-CH02-01
Specification for Fan: AC
| Operating temperature | -25...45°C |
| IP rating | IP44 |
| Colour | black |
| Enclosure material | plastic, steel |
| Power consumption | 115W |
| Rotational rate/speed | 2450rpm |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Kind of fan | axial |
| Insulation class | B |
| Type of fan | AC |
| Noise level | 69dBA |
| Protection class | I |
| Kind of motor | 3-phase |