Fan: AC; axial; 230/400VAC; Ø320x85mm; 1205m3/h; ball; 2650rpm; IP44
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
W2D250CA0202
Manufacturer: EBM-PAPST
Manufacturer code: W2D250CA0202
Specification for Fan: AC; axial; 230/400VAC; Ø320x85mm; 1205m3/h; ball; 2650rpm; IP44
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP44 |
| Colour | black |
| Enclosure material | steel |
| Leads | cables |
| Current rating | 380mA |
| Fan efficiency | 1205m<sup>3</sup>/h |
| Power consumption | 110W |
| Rotational rate/speed | 2650rpm |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Kind of fan | axial |
| Insulation class | B |
| Type of fan | AC |
| Protection class | I |
| Kind of motor | 3-phase |