Fan: AC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
W2E200-HH38-13
Manufacturer: EBM-PAPST
Manufacturer code: W2E200-HH38-13
Specification for Fan: AC
| Supply voltage | 230V AC |
| IP rating | IP44 |
| Enclosure material | aluminium |
| Leads | terminal block |
| Power consumption | 85W |
| Rotational rate/speed | 2800rpm |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | AC |
| Noise level | 61dBA |