Fan: EC; axial; 230VAC; 576x576x156.2mm; 5005m3/h; ball; 1500rpm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
W3G450FL03H1
Manufacturer: EBM-PAPST
Manufacturer code: W3G450FL03H1
Specification for Fan: EC; axial; 230VAC; 576x576x156.2mm; 5005m3/h; ball; 1500rpm
| Supply voltage | 230V AC |
| Operating temperature | -25...60°C |
| IP rating | IP55 |
| Colour | black |
| Enclosure material | plastic, steel |
| Current rating | 2.2A |
| Rotational rate/speed | 1500rpm |
| Fan motor | engine M3G084-FA |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Kind of fan | axial |
| Insulation class | F |
| Type of fan | EC |
| Protection class | I |
| Kind of motor | 1-phase |