Fan: AC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
W4E315-CA05-51
Manufacturer: EBM-PAPST
Manufacturer code: W4E315-CA05-51
Specification for Fan: AC
| Supply voltage | 230V AC |
| Operating temperature | -25...60°C |
| IP rating | IP44 |
| Colour | black |
| Enclosure material | plastic, steel |
| Current rating | 600mA |
| Frequency | 60Hz |
| Power consumption | 135W |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Kind of fan | axial |
| Insulation class | F |
| Type of fan | AC |
| Protection class | I |
| Kind of motor | 1-phase |