Product code: WAKROYE20K02
Manufacturer: SONEL
Manufacturer code: WAKROYE20K02
  • Mounting
  • Colour
  • Current rating
  • Rated voltage
  • Connector variant
  • Conform to the norm
  • Conform to the norm
  • Grip capacity
  • Type of test accessories
This combination does not exist.
Add to Cart
Specification for Crocodile clip; 20A; yellow; 1kV; Connection: 4mm socket,plug
Mounting plug-in
Colour yellow
Current rating 20A
Rated voltage 1kV
Connector variant insulated
Conform to the norm CAT III 1000V, EN 61010
Grip capacity max. 16mm