LED; SMD; 5050,PLCC6; RGB; 5x5x1.6mm; 3.5÷5.3V; Lens: transparent
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
WS2813B
Manufacturer: WORLDSEMI
Manufacturer code: WS2813B
Product downloads
Specification for LED; SMD; 5050,PLCC6; RGB; 5x5x1.6mm; 3.5÷5.3V; Lens: transparent
| Mounting | SMD |
| Case | 5050, PLCC6 |
| Operating voltage | 3.5...5.3V |
| Operating temperature | -25...80°C |
| Dimensions | 5x5x1.6mm |
| LED colour | RGB |
| LED lens | transparent |
| LED version | tricolour |
| Luminosity of green colour | 1.15cd |
| Luminosity of red colour | 360mcd |
| Luminosity of blue colour | 220mcd |