LED; 5mm; white cold; 35°; Front: convex
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
WW-M05A34WUQ4-B1-Q
Manufacturer: WAH WANG HOLDING
Manufacturer code: WW-M05A34WUQ4-B1-Q
Product downloads
Specification for LED; 5mm; white cold; 35°; Front: convex
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 2.8...3.4V |
| Type of diode | LED |
| Viewing angle | 35° |
| LED colour | white cold |
| LED lens | transparent |
| Front | convex |
| LED diameter | 5mm |
| LED current | 20mA |