LED; rectangular; 2x3.2x4.15mm; white; 780÷1000mcd; 100°; 20mA
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
WW23N3SWQ4-W
Manufacturer: WAH WANG HOLDING
Manufacturer code: WW23N3SWQ4-W
Product downloads
Specification for LED; rectangular; 2x3.2x4.15mm; white; 780÷1000mcd; 100°; 20mA
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 2.8...3.4V |
| Type of diode | LED |
| Dimensions | 2x3.2x4.15mm |
| Luminosity | 780...1000mcd |
| Viewing angle | 100° |
| LED colour | white |
| LED lens | transparent |
| Front | flat |
| Shape | rectangular |
| LED current | 20mA |