Wire; YDY; round; solid; Cu; 4x1,5mm2; PVC; white; 450/750V; 100m
Multiples:
5.0
Minimum quantity:
5.0
Product code:
YDY4X1.5
Manufacturer:
Manufacturer code:
Product downloads
Specification for Wire; YDY; round; solid; Cu; 4x1,5mm2; PVC; white; 450/750V; 100m
| Operating temperature | -40...70°C |
| Core structure | solid |
| Kind of core | Cu |
| Number of cores | 4 |
| Wire insulation material | PVC |
| Kind of wire | YDY |
| Rated voltage | 450V, 750V |
| Cable external diameter | 11mm |
| Insulation colour | white |
| Type of wire | mains |
| Shield structure | unshielded |
| Earth core | yellow-green earth core |
| Wire cross-section shape | round |