Terminal block; screw terminal; ways: 2; 10mm2; terminals: 4; 750V
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ZPA2-10 44532516
Manufacturer: SIMET
Manufacturer code: ZPA2-10 44532516
Product downloads
Specification for Terminal block; screw terminal; ways: 2; 10mm2; terminals: 4; 750V
| Operating temperature | -40...230°C |
| Electrical mounting | screw terminal |
| Mechanical mounting | for cable, for panel mounting, mounting holes |
| Colour | white |
| Type of connector | terminal block |
| Body material | ceramics |
| Current rating | 57A |
| Number of ways | 2 |
| Number of terminals | 4 |
| Rated voltage | 750V |
| Conform to the norm | CE |