Fuse: fuse; 800mA; 250VAC; quick blow; ceramic; THT; SP; copper
Kordarv:
2000.0
Minimum quantity:
2000.0
Tootekood:
0001.1003.TR
Tootja: SCHURTER
Tootja tootekood: 0001.1003.TR
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; 800mA; 250VAC; quick blow; ceramic; THT; SP; copper
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Kind of fuse | ceramic |
| Contact plating | tinned |
| Power dissipation | 2.4W |
| Contact material | copper |
| Current rating | 800mA |
| Rated voltage | 250V AC |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | quick blow |
| Breaking capacity | 1.5kA |