Fuse: fuse; 8A; 250VAC; quick blow; ceramic; THT,holders; SP
Kordarv:
2000.0
Minimum quantity:
2000.0
Tootekood:
0001.1013.G
Tootja: SCHURTER
Tootja tootekood: 0001.1013.G
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; 8A; 250VAC; quick blow; ceramic; THT,holders; SP
| Mounting | holders, THT |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Kind of fuse | ceramic |
| Contact plating | nickel plated |
| Power dissipation | 3.9W |
| Contact material | copper alloy |
| Current rating | 8A |
| Rated voltage | 250V AC |
| Voltage drop | 140mV |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | quick blow |
| Breaking capacity | 1.5kA |