Fuse: fuse; 16A; 250VAC; quick blow; ceramic; holders; SP
Kordarv:
2000.0
Minimum quantity:
2000.0
Tootekood:
0001.1016.G
Tootja: SCHURTER
Tootja tootekood: 0001.1016.G
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; 16A; 250VAC; quick blow; ceramic; holders; SP
| Mounting | holders |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Kind of fuse | ceramic |
| Contact plating | nickel plated |
| Power dissipation | 7.4W |
| Contact material | copper alloy |
| Current rating | 16A |
| Rated voltage | 250V AC |
| Voltage drop | 120mV |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | quick blow |