Fuse: fuse; 630mA; 250VAC; 300VDC; time-lag; ceramic; SPT
Kordarv:
2000.0
Minimum quantity:
2000.0
Tootekood:
0001.2502.G
Tootja: SCHURTER
Tootja tootekood: 0001.2502.G
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; 630mA; 250VAC; 300VDC; time-lag; ceramic; SPT
| Operating temperature | -55...125°C |
| Kind of fuse | ceramic |
| Contact plating | nickel plated |
| Power dissipation | 500mW |
| Contact material | copper alloy |
| Current rating | 630mA |
| Rated voltage | 250V AC, 300V DC |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | time-lag |
| Breaking capacity | 1.5kA |