Fuse: fuse; 800mA; 250VAC; 300VDC; time-lag; ceramic; THT; SPT
Kordarv:
2000.0
Minimum quantity:
2000.0
Tootekood:
0001.2503.TR
Tootja: SCHURTER
Tootja tootekood: 0001.2503.TR
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; 800mA; 250VAC; 300VDC; time-lag; ceramic; THT; SPT
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Kind of fuse | ceramic |
| Contact plating | tinned |
| Power dissipation | 500mW |
| Contact material | copper |
| Current rating | 800mA |
| Rated voltage | 250V AC, 300V DC |
| Voltage drop | 260mV |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | time-lag |
| Breaking capacity | 1.5kA |