Fuse: fuse; 5A; 250VAC; 150VDC; time-lag; ceramic; 5.4x22.5mm; THT
Kordarv:
2000.0
Minimum quantity:
2000.0
Tootekood:
0001.2511.TR
Tootja: SCHURTER
Tootja tootekood: 0001.2511.TR
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; 5A; 250VAC; 150VDC; time-lag; ceramic; 5.4x22.5mm; THT
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Kind of fuse | ceramic |
| Contact plating | tinned |
| Power dissipation | 1.2W |
| Contact material | copper |
| Current rating | 5A |
| Rated voltage | 150V DC, 250V AC |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | time-lag |
| Breaking capacity | 1.5kA |