Fuse: fuse; 12.5A; 250VAC; 125VDC; time-lag; ceramic; holders; SPT
Kordarv:
2000.0
Minimum quantity:
2000.0
Tootekood:
0001.2515.G
Tootja: SCHURTER
Tootja tootekood: 0001.2515.G
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; 12.5A; 250VAC; 125VDC; time-lag; ceramic; holders; SPT
| Mounting | holders |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Kind of fuse | ceramic |
| Contact plating | nickel plated |
| Power dissipation | 2.5W |
| Contact material | copper alloy |
| Current rating | 12.5A |
| Rated voltage | 125V DC, 250V AC |
| Voltage drop | 70mV |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | time-lag |