Wire; UNITRONIC® EB CY (TP); 4x2x0,75mm2; tinned copper braid
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
0012622
Tootja: LAPP
Tootja tootekood: 0012622
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Wire; UNITRONIC® EB CY (TP); 4x2x0,75mm2; tinned copper braid
| Operating temperature | -5...70°C |
| Core structure | stranded |
| Kind of core | Cu, tinned |
| Cable features | twisted pair conductors |
| Number of cores | 8 |
| Wire insulation material | PVC |
| Kind of wire | UNITRONIC® EB CY (TP) |
| Rated voltage | 900V |
| Cable external diameter | 10.9mm |
| Insulation colour | light blue |
| Type of wire | data transmission |
| No. of pairs | 4 |
| Shield structure | tinned copper braid |
| Core marking | coloured |
| Earth core | without earth core |
| CPR standard | E<sub>ca</sub> |