Fuse: fuse; 6.3A; 250VAC; quick blow; glass; holders; FSF
Kordarv:
2000.0
Minimum quantity:
2000.0
Tootekood:
0034.1524.G
Tootja: SCHURTER
Tootja tootekood: 0034.1524.G
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; 6.3A; 250VAC; quick blow; glass; holders; FSF
| Mounting | holders |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Kind of fuse | glass |
| Contact plating | nickel plated |
| Power dissipation | 2W |
| Contact material | copper alloy |
| Current rating | 6.3A |
| Rated voltage | 250V AC |
| Voltage drop | 80mV |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | quick blow |