Fuse: fuse; 10A; 250VAC; quick blow; glass; 5.2x20mm; holders; FSF
Kordarv:
2000.0
Minimum quantity:
2000.0
Tootekood:
0034.1526.G
Tootja: SCHURTER
Tootja tootekood: 0034.1526.G
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; 10A; 250VAC; quick blow; glass; 5.2x20mm; holders; FSF
| Mounting | holders |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Kind of fuse | glass |
| Contact plating | nickel plated |
| Power dissipation | 2.5W |
| Contact material | copper alloy |
| Current rating | 10A |
| Rated voltage | 250V AC |
| Voltage drop | 70mV |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | quick blow |
| Breaking capacity | 100A |