Fuse: fuse; 80mA; 250VAC; quick blow; glass; THT; FSF; copper alloy
Kordarv:
2000.0
Minimum quantity:
2000.0
Tootekood:
0034.1531.PT
Tootja: SCHURTER
Tootja tootekood: 0034.1531.PT
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; 80mA; 250VAC; quick blow; glass; THT; FSF; copper alloy
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Kind of fuse | glass |
| Contact plating | nickel plated |
| Power dissipation | 300mW |
| Contact material | copper alloy |
| Current rating | 80mA |
| Rated voltage | 250V AC |
| Voltage drop | 750mV |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | quick blow |
| Breaking capacity | 35A |