Fuse: fuse; 2A; 250VAC; 125VDC; medium time-lag; glass; clip-on; FSM
Kordarv:
2000.0
Minimum quantity:
2000.0
Tootekood:
0034.2519.G
Tootja: SCHURTER
Tootja tootekood: 0034.2519.G
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; 2A; 250VAC; 125VDC; medium time-lag; glass; clip-on; FSM
| Mounting | clip-on |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of fuse | glass |
| Contact plating | nickel plated |
| Power dissipation | 700mW |
| Contact material | copper alloy |
| Current rating | 2A |
| Rated voltage | 125V DC, 250V AC |
| Voltage drop | 140mV |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | medium time-lag |
| Breaking capacity | 1kA |