Fuse: fuse; 200mA; 250VAC; time-lag; glass; FST; copper alloy
Kordarv:
2000.0
Minimum quantity:
2000.0
Tootekood:
0034.3110.G
Tootja: SCHURTER
Tootja tootekood: 0034.3110.G
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; 200mA; 250VAC; time-lag; glass; FST; copper alloy
| Operating temperature | -55...125°C |
| Kind of fuse | glass |
| Contact plating | nickel plated |
| Power dissipation | 200mW |
| Contact material | copper alloy |
| Current rating | 200mA |
| Rated voltage | 250V AC |
| Voltage drop | 270mV |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | time-lag |
| Breaking capacity | 35A |