Fuse: fuse; 12.5A; 250VAC; time-lag; glass; 5x20mm; THT; FST; copper
Kordarv:
2000.0
Minimum quantity:
2000.0
Tootekood:
0034.3128.TR
Tootja: SCHURTER
Tootja tootekood: 0034.3128.TR
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; 12.5A; 250VAC; time-lag; glass; 5x20mm; THT; FST; copper
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Kind of fuse | glass |
| Contact plating | tinned |
| Power dissipation | 2.5W |
| Contact material | copper |
| Current rating | 12.5A |
| Rated voltage | 250V AC |
| Voltage drop | 60mV |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | time-lag |
| Breaking capacity | 200A |