Fuse: fuse; 1.5A; 250VAC; time-lag; glass; THT; FSL; copper; tinned
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
0034.3777.PT
Tootja: SCHURTER
Tootja tootekood: 0034.3777.PT
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; 1.5A; 250VAC; time-lag; glass; THT; FSL; copper; tinned
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of fuse | glass |
| Contact plating | tinned |
| Power dissipation | 285mW |
| Contact material | copper |
| Current rating | 1.5A |
| Rated voltage | 250V AC |
| Voltage drop | 190mV |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | time-lag |
| Breaking capacity | 100A |