Fuse: fuse; 1.6A; 125VAC; 125VDC; quick blow; 6.4x8.8mm; THT; copper
Kordarv:
2000.0
Minimum quantity:
2000.0
Tootekood:
0034.4553
Tootja: SCHURTER
Tootja tootekood: 0034.4553
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; 1.6A; 125VAC; 125VDC; quick blow; 6.4x8.8mm; THT; copper
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -25...85°C |
| Contact plating | tinned |
| Contact material | copper |
| Current rating | 1.6A |
| Rated voltage | 125V AC, 125V DC |
| Voltage drop | 150mV |
| Fuse size | TR5 |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | quick blow |
| Breaking capacity | 100A |