Fuse: fuse; 100mA; 250VAC; 125VDC; time-lag; glass; 5.2x20mm; FTT
Kordarv:
500.0
Minimum quantity:
500.0
Tootekood:
0034.5033
Tootja: SCHURTER
Tootja tootekood: 0034.5033
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; 100mA; 250VAC; 125VDC; time-lag; glass; 5.2x20mm; FTT
| Mounting | clip-on |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of fuse | glass |
| Contact plating | nickel plated |
| Power dissipation | 300mW |
| Contact material | copper alloy |
| Current rating | 100mA |
| Rated voltage | 125V DC, 250V AC |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | time-lag |
| Breaking capacity | 35A |