Fuse: fuse; 4A; 250VAC; time-lag; glass; clip-on; FTT; copper alloy
Kordarv:
2000.0
Minimum quantity:
2000.0
Tootekood:
0034.5049.G
Tootja: SCHURTER
Tootja tootekood: 0034.5049.G
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; 4A; 250VAC; time-lag; glass; clip-on; FTT; copper alloy
| Mounting | clip-on |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of fuse | glass |
| Contact plating | nickel plated |
| Power dissipation | 1.15W |
| Contact material | copper alloy |
| Current rating | 4A |
| Rated voltage | 250V AC |
| Voltage drop | 80mV |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | time-lag |