Fuse: fuse; 63mA; 250VAC; 63VDC; time-lag; 8.5x8.5mm; THT; MST 250
Kordarv:
1500.0
Minimum quantity:
1500.0
Tootekood:
0034.6803
Tootja: SCHURTER
Tootja tootekood: 0034.6803
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; 63mA; 250VAC; 63VDC; time-lag; 8.5x8.5mm; THT; MST 250
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Kind of fuse | miniature |
| Contact plating | tinned |
| Contact material | copper |
| Current rating | 63mA |
| Rated voltage | 63V DC, 250V AC |
| Voltage drop | 420mV |
| Fuse size | TR5 |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | time-lag |
| Breaking capacity | 35A |