Fuse, Cartridge, Time Delay, 1.6 A, 250 V, 5mm x 20mm, 0.2" x 0.79", 215 Series
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
021501.6TXP
Tootja: LITTELFUSE
Tootja tootekood: 021501.6TXP
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse, Cartridge, Time Delay, 1.6 A, 250 V, 5mm x 20mm, 0.2" x 0.79", 215 Series
| Mounting | holders |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Kind of fuse | ceramic, cylindrical, miniature |
| Kind of package | bulk |
| Contact plating | tinned |
| Power dissipation | 2.5W |
| Contact material | copper |
| Current rating | 1.6A |
| Rated voltage | 250V AC |
| Voltage drop | 200mV |
| Conform to the norm | CCC, CE, CSA, UL, VDE |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | time-lag |
| Energy I2t | 6.83A<sup>2</sup>s |
| Max voltage drop | 200mV |
| Breaking capacity | 1.5kA |