Fuse: fuse; 1A; 350VAC; 100VDC; time-lag; 8.35x4x7.8mm; THT; MICRO
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
0697H1000-02
Tootja: BEL
Tootja tootekood: 0697H1000-02
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; 1A; 350VAC; 100VDC; time-lag; 8.35x4x7.8mm; THT; MICRO
| Mounting | THT |
| Resistance | 85mΩ |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Leads | radial |
| Series | MICRO |
| Power dissipation | 130mW |
| Terminal pitch | 5.1mm |
| Current rating | 1A |
| Conform to the norm | AEC-Q200 |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | time-lag |